Zakochaj się w akwarelach!

Jesteś miłośnikiem malarstwa? Gustujesz w akwarelach? Warto, byś zapamiętał tę datę – 23 maja 2022 r. Dlaczego? Tego dnia (poniedziałek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbędzie się wernisaż wystawy dzieł Hanny Iwanów.

Początek wydarzenia – wieczorem – o godzinie 18.00. Ekspozycję nazwano „Akwarelowo”. Będzie to więc akwarelą malowany świat – widziany oczami malarki, z którym będziesz mógł się zapoznać i kto wie – może również identyfikować?

Nie jest to pierwsza wystawa prac Hanny Iwanów, poprzednie cieszyły się dużym zainteresowaniem czytelników, którzy z chęcią spędzali czas z obrazami malarki. Jednak po raz pierwszy można będzie poznać autorkę osobiście i porozmawiać z nią.

Szykuje się zatem wyjątkowo interesujący i inspirujący wieczór dla miłośników malarstwa w Działdowie.

Nowe obrazy

Na przygotowywanej właśnie wystawie, zaproponowanej przez działdowską bibliotekę, znajdą się najnowsze prace malarki.

Hanna Iwanów, o czym nie wszyscy wiedzą, pracowała jako nauczycielka fizyki, jej pasją jednak było również malarstwo. Swoje zawodowe życie pani Hanna spędziła w Działdowie, gdzie pracowała w jednym z tutejszych gimnazjów.

Na emeryturze znalazła czas na rozwijanie swojej artystycznej pasji, dzięki czemu tworzy więcej obrazów, które prezentuje na wystawach, takich jak ta, która już niedługo zagości w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie.

Plastyka była jej pasją od lat dziecięcych, kiedy zajmowała się m.in. projektowaniem i wykonywaniem ozdób.

Malarka jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Jej twórczość zyskała uznanie w kręgach artystycznych, o czym świadczą zdobyte przez nią nagrody i wyróżnienia.