Spędź najbliższą niedzielę na miejskim festynie

Co prawda w tym roku 1 czerwca, czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka, przypada w najbliższą środę, jednak rodzinne świętowanie w Działdowie warto będzie rozpocząć już dziś. Dlaczego?

Za kilka godzin odbędzie się specjalny festyn plenerowy z okazji Dnia Dziecka. Na miejską imprezę zapraszają: Burmistrz Miasta Działdowa oraz Miejski Dom Kultury.

Zapowiada się świetna zabawa, przede wszystkim dla dzieci, ale również dla całej rodziny. Czy warto o godzinie 14:00 przybyć do popularnego miejskiego parku Honorowych Dawców Krwi, przy ulicy Wolności?

To pytanie retoryczne. Zapowiada się przednia zabawa w wesołym gronie. O dobrą atmosferę zadbają sami zainteresowani, czyli m.in. dzieci z działdowskich przedszkoli oraz muzycy i tancerze z miejscowych placówek edukacji artystycznej.

Nie zabraknie również występów młodzieży na co dzień aktywnej w sekcjach artystycznych Miejskiego Domu Kultury w Działdowie.

Będzie wesoło, kolorowo i smakowicie

Festyn plenerowy z okazji tak ważnej jak święto wszystkich dzieci nie byłby udany, jeśli w jego programie nie znalazłyby się uwielbiane przez dzieci młodsze i te nieco starsze atrakcje, takie jak: malowanie twarzy, zabawy z bańkami i balonami, rozmaite i odpowiadające różnym zainteresowaniom uczestników animacje, gry i zabawy zespołowe.

Każde dziecko zostanie również obdarowane tym, czego z okazji Dnia Dziecka nie może zabraknąć na imprezie plenerowej, gdy dni są już ciepłe i słoneczne – lodami i bijącą rekordy popularności od wielu pokoleń – watą cukrową.

Festyn będzie także okazją do wręczenia nagród laureatom gminnych konkursów dla dzieci: związanego z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, z wiedzą historyczną o zamkach gotyckich i plastycznego, w którym dzieci mogły przedstawić ich ulubione miejsce w Działdowie.