Kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Baseballu w Działdowie

Za nami kolejna, dziewiąta już edycja, cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko w Działdowie i regionie, Turnieju Baseballu „Puchar Grunwaldu”.

Zawody odbyły się 14 czerwca 2022 r. na boisku służącym do gry w baseball, który nadal nie jest w Polsce dyscypliną cieszącą się dużą popularnością, jednak z roku na rok zainteresowanie to rośnie, o czym świadczy kalendarz imprez sportowych z baseballem w tle, liczba drużyn i trenujących w nich zawodników.

Czerwcowe zmagania sportowe w Działdowie zakończyły się zwycięstwem drużyny Yankees Działdowo.

Cały turniej miał dynamiczny i ciekawy przebieg – już pierwszy z rozegranych pojedynków udowodnił wysoką formę zawodników reprezentujących swoje drużyny. W meczu inaugurującym turnieju z bardzo dobrej strony zaprezentowali się baseballiści z Zajączkowa Lubawskiego i sportowcy reprezentujący działdowski zespół.

Początek meczu był dość wyrównany, wraz z kolejnymi akcjami coraz wyraźniejsza jednak stawała się dominacja gospodarzy, o czym świadczy wynik, czyli wygrana działdowian stosunkiem 17:8 punktów.

Mecz z jednym z faworytów

Kolejny mecz również nie był łatwy dla gospodarzy dziewiątej edycji turnieju. Wysoką poprzeczkę postawiła im drużyna pretendująca (nie bez powodu) do miana jednego z faworytów, zarówno tego turnieju, jak również całych rozgrywek ligowych – na poziomie wojewódzkim.

Zespół Lider z Miłomłyna (który wcześniej rozegrał zwycięski pojedynek z drużyną z tej samej miejscowości), już od początku spotkania okazał się groźnym przeciwnikiem dla późniejszych zwycięzców turnieju. Wypracował sobie trzypunktową przewagę, jednak w dalszej fazie meczu doszło do wyrównania przez Yankeesów i przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Ostatecznie drużyna gospodarzy wygrała z mocnym przeciwnikiem cały mecz, niewielką różnicą punktów, jednak to wystarczyło do zwycięstwa (dwupunktowego, 8:6).

O końcowym turniejowym rozdaniu zdecydował mecz między drużynami z Miłomłyna i Zajączkowa, wygrany przez tę drugą, która wykazała się dużym hartem ducha, będąc już w poważnych opałach, jednak zdołała znaleźć motywację, aby rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść.

Dzięki zwycięstwu zajączkowian cały turniej wygrali gospodarze, którzy dysponowali lepszym bilansem punktów.