Działdowska Kuźnia Słowa zaprasza

Cieszące się bardzo dużą popularnością w Działdowie i w okolicznych miejscowościach Powiatowe Wieczory z Poezją ponownie zagościły w miejscu, które jest idealne do tego, by rozkwitała w nim kultura i toczyło się życie towarzyskie, czyli na działdowskim zamku.

Właśnie zainaugurowany cykl jest już jego dziesiątą edycją. Ten fakt świadczy o tym, że z poezją, a raczej jej odbiorem nie jest w dzisiejszych czasach tak źle, jakby się to mogło wydawać, na co dzień, gdy funkcjonujemy, chcąc czy nie, w kulturze obrazkowej, żyjąc coraz szybciej i często również w coraz większym stresie.

Letnie wieczory, piękno słowa, twórcza interpretacja, rozmowa, która jest… rozmową, a to wszystko w połączeniu z muzyką na żywo. Brzmi atrakcyjnie? Czujesz, że chciałbyś wygospodarować chwilę na to, żeby ją naprawdę i w taki właśnie sposób przeżyć?

Uczestnicy ostatniego spotkania zorganizowanego przez Działdowską Kuźnią Słowa byli z pewnością zadowoleni – sądząc po materiałach dokumentujących to wydarzenie.

Muzyka, jak wiadomo, łagodzi obyczaje, podobnie jak piękno słowa i radość spotkania się w kręgu ludzi o podobnych zainteresowaniach, dlatego warto wziąć udział w kolejnych spotkaniach, które będą się odbywały również w innych miejscowościach powiatu działdowskiego.

Poetycki dialog

26 czerwca na dziedzińcu zamku w Działdowie miłośnicy słowa i muzyki spotkali się z poetką, Magdaleną Szpilewską-Kowalewską i aktorem Pawłem Burczykiem.

Zgromadzone licznie audytorium mogło podziwiać aktorską interpretację wierszy poetki, ale również cieszyć się rozmową z obojgiem gości, którzy podjęli się dyskusji dotyczącej tematów, które, niestety, zbyt rzadko goszczą w sferze publicznej, a które dałyby nam szansę piękniej żyć – zarówno indywidualnie, jak i społecznie.

Słowo „udekorowane” muzyką i obrazem, jest również wartością samą w sobie. Nie bez powodu tak wiele osób słucha piosenek i pieśni z nurtu tzw. poezji śpiewanej. Samo tło muzyczne również stanowi twórczą i inspirującą osnowę dla wypowiadanych słów, a tym bardziej recytacji poezji.

Tę muzyczną oprawę podczas wieczoru z poezją w Działdowie zapewniła Marta Wiadrowska, wykonując piosenki, które towarzyszyły wierszom.

Zgromadzona publiczność mogła również podziwiać wystawę obrazów Joanny Ranosz.

Spotkanie współorganizowały: MDK w Działdowie, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Pogranicza. Cykl finansuje Powiat Działdowski. Kolejne spotkanie zaplanowano już 3 lipca br., w Płośnicy.