Dynamiczny lipiec na drogach

Wakacje to czas wzmożonego ruchu na drogach w całej Polsce. Dobry nastrój i niewymagające warunki atmosferyczne – to wszystko może usypiać czujność kierowców, którzy podświadomie myślą np. o zbliżającym się urlopie albo o ostatnich dniach pracy, przed letnim wypoczynkiem.

W takich warunkach może dojść do tego, że nie będziemy odpowiednio uważni i rozważni na drodze. Pierwsze dni lipca w Działdowie i w okolicach okazały się dramatyczne w skutkach.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę, 10 lipca 2022 r., na drodze z Działdowa do Gródek. Kierujący samochodem osobowym 33-latek wykonał tragiczny w skutkach manewr wyprzedzania, co skończyło się zahaczeniem lusterkiem o znajdujący się z przodu pojazd.

Ta czynność spowodowała, że samochód znalazł się w rowie, a kierowca wypadł z auta. Mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Działdowo, niestety, nie przeżył, mimo podjętej przez służby akcji reanimacyjnej. Ruch w miejscu wypadku był wyłączony na czas prowadzenia prac przez specjalistów kryminalistyki i wydziału dochodzeniowo-śledczego, pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Nieodpowiedzialni kierowcy wciąż zagrożeniem

W lipcu doszło do zatrzymań kierowców, którzy nie popisali się odpowiedzialnością w swoim zachowaniu  na drogach.

W powiecie po raz kolejny w ostatnich tygodniach doszło do zatrzymań w związku z brakiem posiadania przez kierujących odpowiednich uprawnień i dokumentów, jazdy po spożyciu alkoholu oraz zbyt szybkiego poruszania się po drogach.

Do takiego zdarzenia doszło w Działdowie. Kierujący samochodem osobowym marki fiat jechał po ulicach miasta zdecydowanie za szybko. W związku z tym został zatrzymany przez patrol policyjny. Jak się okazało – w miejscu, w którym maksymalna dozwolona prędkość wynosiła 40 km/h, poruszał się z prędkością przekraczającą… 90 km/h.

Dozwoloną prędkość przekroczył dokładnie o 52 km/h. Skutkowało to wysokim mandatem karnym. Kierowca musiał zapłacić 1500 zł. Otrzymał też dziesięć punktów karnych. Trzydziestolatek stracił również prawo jazdy.

Niestety, mimo wprowadzenia zdecydowanie wyższych mandatów od początku 2022 r. – nadal wielu kierowców decyduje się na zbyt szybką jazdę, która często kończy się tragedią.

Więcej informacji istotnych dla kierowców znajdziesz w serwisie NaDrogach.pl.