Publikacje IPN – specjalnie dla miłośników historii

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników historii i książek traktujących o różnych okresach i wydarzeniach historycznych. W lipcu można będzie odbierać zupełnie za darmo książki wydane przez Instytut Pamięci Narodowej.

Dzięki współpracy instytucji ze Stowarzyszeniem Pamięć i Tożsamość inicjatywa ta została zrealizowana. To bardzo ważny projekt, który pozwoli osobom interesującym się dziejami Polski i Polaków otrzymać materiały, z którymi nie tylko będą mogli sami się zapoznać, ale „zarażając” swoją historyczną pasją otoczenie – propagować tę szczególną dla Polaków wiedzę.

Publikacje są już dostępne – można się po nie zgłaszać do siedziby stowarzyszenia. Biuro organizacji mieści się w Działdowie przy ulicy Kościuszki.

Jeśli jesteśmy zainteresowani możliwością skorzystania z tej wyjątkowej oferty – warto się pospieszyć, ponieważ książki będą wydawane do wyczerpania zapasów.

Książki dostępne również w Muzeum Pogranicza

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku udostępnił również niektóre swoje publikacje Muzeum Pogranicza w Działdowie, gdzie także czekają na wszystkich zainteresowanych możliwością otrzymania książek historycznych zupełnie za darmo.

Jaki jest cel tej wyjątkowej akcji edukacyjnej? To przede wszystkim popularyzacja rzetelnej wiedzy historycznej o najnowszej historii Polski. To także promowanie kultury czytelniczej, która w naszych czasach musi się mierzyć z potężną multimedialną konkurencją.

Nic nie jest jednak w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu czytelnika z książką. Czasu spędzonego z lekturą, nie można porównać z żadną inna aktywnością. Wiedzą o tym doskonale osoby, które nie stronią od czytania. Warto jednak przekonać do tej formy spędzania wolnego czasu również tych, którzy do tej pory nie byli przekonani, że czytanie rzeczywiście ma wielką wartość.

Łatwy i tani, a nawet bezpłatny dostęp do książek prezentujących wysoką wartość merytoryczną jest jednym z najprostszych i jednocześnie najefektywniejszych sposobów na zwiększenie poziomu czytelnictwa, które w Polsce nie należy do najwyższych.