Lubisz czytać? Weź udział w konkursie!

Lato, urlop, długie dni, na plaży, w górach, a może w ogrodzie albo na działce? Spokój, zapach kwiatów, szum morza lub strumyka? Piękne „okoliczności przyrody” – jednak dla wielu z nas, na takiej „pocztówce z wakacji” będzie brakowało jednego, bardzo istotnego szczegółu, bez którego nie wyobrażamy sobie naprawdę udanego wypoczynku.

Tym „czymś” jest oczywiście książka! Czas z nią spędzony i światy, w które każda z nich nas zabiera…

O książkach nie mogła również „zapomnieć” Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie, dlatego każdy czytelnik będzie mógł wziąć udział w specjalnym, letnim konkursie, który właśnie, na półmetku wakacji, zorganizowano.

Zazwyczaj konkursy i inne inicjatywy promujące czytelnictwo adresowane są do dzieci i młodzieży, ale nie tym razem. W konkursie pn.: „Książka na wakacjach” mogą wziąć udział miłośnicy czytania w każdym wieku!

Uznano, że ta pasja nie ma „daty urodzenia” i warto, aby każdy czytelnik miał możliwość podzielenia się swoimi zainteresowaniami z innymi i być może – przekonał ich do tego, że życie bez książki jest mniej ciekawe, a może nawet smutne.

Zasady konkursu

Formuła konkursu jest bardzo prosta – aby wziąć w nim udział należy zrobić zdjęcie swojej ulubionej wakacyjnej lekturze. Ponieważ tematem konkursu jest zarówno książka, jak i lato – na zdjęciu te dwa „elementy” powinny wystąpić razem.

Co może przedstawiać fotografia? Jak nietrudno się domyślić – książkę w wakacyjnym wydaniu, np. w letnim krajobrazie, czy z typowymi dla tej pory roku akcesoriami, takimi jak np. kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, leżaki, łódki, kwiaty – w różnych układach, kompozycjach… Każdy uczestnik konkursu może się wykazać swoją kreatywnością i pomysłowością.

Zdjęcie należy opublikować na Facebooku, pod postem dotyczącym konkursu, na profilu organizatora.

Zgłoszenia będą ocenione przez jury konkursowe. Nagrodzone zostaną trzy zdjęcia. Na zgłoszenie się do konkursu mamy czas do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia br.

Wyniki zostaną ogłoszone 2 września 2022 r.

Masz małe dziecko? Zobacz, w jaki sposób rozpocząć wraz z nim wspaniałą życiową przygodę, jaką jest czytanie!