Młoda kobieta straciła życie

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło kilka dni temu na trasie Gutowo-Piaseczno, na drodze wojewódzkiej numer 544. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła młoda pasażerka samochodu osobowego marki Honda. Kobieta miała zaledwie 25 lat.

O rok starszy kierowca przeżył, jednak w wyniku obrażeń, jakich doznał w wypadku, został przewieziony do brodnickiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Badania na obecność alkoholu wykazały, że był trzeźwy. Co było dokładną przyczyną wypadku? Okoliczności sprawy bada policja z Lidzbarku. Na terenie tej gminy doszło do zdarzenia. Rutynowe czynności prowadzi również Prokuratura Rejonowa w Działdowie.

Wypadek miał miejsce w godzinach późnowieczornych – ok. 21.00, w dniu 5 października br. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną zdarzenia było nieopanowanie pojazdu przez kierowcę.

Wezwany na miejsce patrol policji ustalił, że kierujący hondą stracił panowanie nad samochodem na łuku drogi, co skończyło się dachowaniem. Ostatecznie pojazd uderzył w znajdujące się przy drodze drzewo.

Trudniejszy czas na drogach

Kolejne tygodnie na drogach, jak co roku, będą coraz cięższe, nie tylko z powodu aury, która z pewnością będzie kapryśna i być może również i w tym roku „zaskoczy drogowców”, jednak zanim dojdzie do obfitszych opadów deszczu, śniegu, podmuchów porywistego wiatru, już niedługo o wiele szybciej zapadać będzie mrok – w związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy.

Do niedawna mówiło się, że zmiany te zostaną zaniechane, ostatecznie jednak UE zdecydowała, że dwa razy w roku będziemy przestawiać zegarki jeszcze przez co najmniej cztery lata.

Już za kilkanaście dni zacznie być ciemno w godzinach popołudniowych. W tym roku będzie to szczególnie trudne. Wiele miast i mniejszych miejscowości zdecydowało się na szybsze wyłączanie świateł, w związku z tym np. w godz. 00.00 – 4.00 samochody będą dosłownie „brodzić” w ciemności. Będzie to wymagało, a właściwie – już wymaga – większej koncentracji kierowców i opanowania.

Więcej informacji z dróg znajdziesz na https://nadrogach.pl/