Piętnaście lat działalności

Bardzo ważne dla wielu mieszkanek Działdowa Stowarzyszenie „Amazonki” świętuje w tym roku piętnaście lat działalności. Z tej okazji odbyło się wiele uroczystości – Msza Święta i następnie Marsz Życia i Nadziei.

To nie wszystko. Zaangażowane w działalność stowarzyszenia osoby oraz sympatycy mieli również możliwość uczestniczenia w uroczystej gali, podczas której nie zabrakło przemówień, wręczania nagród i występów artystycznych.

Działdowskie Stowarzyszenie „Amazonki” jest jedną z najbardziej aktywnych organizacji społecznych działających w mieście.

Jest to warunkowane zarówno realnymi potrzebami, pośród których najważniejszą jest udzielanie wsparcia kobietom, które musiały się zmierzyć z nowotworami piersi, ich bliskim i rodzinom, jak i aktywnym działaniem na rzecz edukacji prozdrowotnej.

Święto zdrowia w Działdowie

Jedną z najważniejszych części oficjalnych uroczystości był Marsz Życia i Nadziei, który odbył się już po raz trzynasty. Jak zawsze – było to wielkie święto Amazonek, ich rodzin i przyjaciół. W marszu uczestniczyły nie tylko mieszkanki Działdowa, ale również Olsztyna, Elbląga, Nidzicy i innych okolicznych miast.

Pojawili się także samorządowcy, przedstawiciele wielu organizacji z sektora NGO, a także młodzież i nauczyciele z działdowskich szkół.

Główne uroczystości odbyły się w Miejskim Domu Kultury. Jak podkreślali wszyscy mówcy – stowarzyszenie powstało, ponieważ było bardzo potrzebne. To, jak przedstawia się obecna sytuacja pacjentek onkologicznych zmagających się z chorobą nowotworową piersi, w porównaniu z tym, jak wyglądało to piętnaście lat temu, jest całkowicie inną rzeczywistością.

Mogło się tak stać, również, a może przede wszystkim dlatego, że zarówno w Działdowie, jak i w całej Polsce stowarzyszenia amazonek działają tak prężnie i wychodzą do potrzebujących kobiet i ich rodzin z wieloma cennymi inicjatywami.

Niebagatelne znaczenie ma m.in. działalność edukacyjna oraz profilaktyczna, które są najistotniejszym elementem w budowaniu programu działań mających na celu optymalną walkę ze schorzeniami piersi.