Nowym przewodniczącym Młodzieżowej Rady Działdowa jest Dawid Dąbrowski. Jego zastępcami zostali Szymon Wyrzykowski i Michał Węgrzynowski, a stanowisko Sekretarza trafiło do Karoliny Kalinowski.

W sesji wziął udział Przewodniczący Rady Miasta oraz Burmistrz Działdowa. Obaj wręczyli młodym radnym gratulacje a także życzyli im sukcesów w działaniach, które zamierzają podjąć. Na spotkaniu możliwe było zadanie pytania przedstawicielom lokalnym władz i dowiedzenia się kilku ważnych spraw na temat lokalnej polityki.

Po co jest młodzieżowa rada miasta?

Młodzieżowe rady miasta (MRM) istnieją w większości polskim miast, choć tak naprawdę żadna władza do nich nie należy. Pełnią jedynie funkcję konsultacyjną. Jej przedstawiciele doradzą władzom gminy, powiatu a nawet województwa.

MRM-y istnieją w Polsce od roku 1990. Wtedy to powstał pierwszy taki organ w Częstochowie. Warto wspomnieć, że organy te nie mają osobowości prawnej ani statusu organizacji pozarządowej.

Kto zasiada w Młodzieżowej Radzie Działdowa?

Jak w ogóle odbywa się wybieranie członków tego nietypowego organu? Na członków młodzieżowej rady miasta głosują ich rówieśnicy w szkołach. Wybory, w których uczniowie biorą udział, są w pełni demokratyczne na wzór pozostałych form wyborów.

A skoro już mowa o młodzieży, to dowiedz się, jak uczniowie z Działdowa świętowali dzień sportu.