23 października to data, która przeszła do historii gminy Iłowo-Osada. Tego dnia w Warszawie, Sebastian Cichocki – wójt tej gminy, został wyróżniony nagrodą przez profesora J. Buzka, premiera kraju. Nagroda ta była częścią uroczystości XIX edycji oceny samorządów prowadzonej przez Dziennik Rzeczpospolitą. Kategoria, w której Iłowo-Osada się wyróżniło, nosiła nazwę „Gminy wiejskie”.

Gmina Iłowo-Osada zajęła imponujące 10. miejsce spośród 1513 gmin wiejskich z całej Polski uwzględnionych w tym prestiżowym rankingu. Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” gości na liście najbardziej renomowanych i rzetelnych rankingu samorządowych w naszym kraju.

Zasługujący na uwagę jest fakt, że kapituła składająca się z ekspertów dokonała oceny na podstawie danych udostępnionych przez Główny Urząd Statystyczny oraz Ministerstwo Finansów. Takie podejście pozwoliło na wyłonienie i prezentację tych samorządów, które z najwyższym zaangażowaniem dbają o zrównoważony rozwój swoich gmin – podkreślał Sebastian Cichocki, wójt gminy Iłowo-Osada.