Działdowo gościło 32. edycję koncertu charytatywnego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, który cieszył się udziałem około stu wolontariuszy zarówno w samym mieście, jak i na terenie całej gminy. Zebrane podczas akcji środki mają zostać przekazane na rzecz zakupu specjalistycznego sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc. Sprzęt ten ma służyć pacjentom oddziałów pulmonologicznych – zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Działania wolontariuszy, w tym dorosłych, młodzieży i dzieci, rozpoczęły się już o godzinie 7.00 rano. Siedziba sztabu koncertu została zlokalizowana w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Jagiełły. To tam odbywało się liczenie zebranych pieniędzy oraz przygotowywano do wielkiego finału.

Począwszy od godziny 15.00, na parkingu obok szkoły strażacy prezentowali swój sprzęt strażacki oraz przeprowadzili pokaz ratownictwa drogowego. Tymczasem na hali gimnastycznej odbywały się pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzone przez strażaków. Godzina 17.00 to początek części artystycznej wydarzenia, podczas której publiczność mogła zobaczyć występy dwóch grup tanecznych z Fresh Flow Dance Academy pod kierownictwem Joanny Kolk oraz wokalistów ze Szkoły Muzyki i Tańca Art Music. Bezpośrednio po tych wystąpieniach rozpoczęły się licytacje, podczas których można było zdobyć wiele cennych fantów. Wydarzenie zakończyło się o godzinie 20.00 wypuszczeniem światełka do nieba.