21 lutego, Szkoła Podstawowa nr 2 w Działdowie stała się miejscem rozegrania XIV powiatowego konkursu „Mistrz Języka Polskiego”. W tegorocznej edycji zaangażowało się 38 uczniów z różnych placówek edukacyjnych z całego powiatu.

Konkurs, adresowany do uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz licealistów z powiatu działdowskiego, zdobył patronat honorowy starosty Pawła Cieślińskiego, burmistrza Grzegorza Mrowińskiego oraz Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2. Warto dodać, że wydarzenie to miało miejsce w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, który przypada na 21 lutego, a ta edycja była już czternastą odsłoną konkursu.

Głównym etapem rywalizacji była część sprawdzająca poprawność językową. Wzięło w niej udział 38 uczestników reprezentujących szkoły z terenu powiatu działdowskiego. Po części konkursowej przyszedł czas na prelekcję Piotra Kozikowskiego – polonisty i bibliotekarza, który pod tytułem „Językowi popraw drogi” podzielił się swoją wiedzą na temat języka polskiego.

Przybycie Piotra Kozikowskiego było dla uczestników wielkim zaszczytem i przyjemnością. Jak sam przyznał, pomimo początkowej tremy i stresu, cieszył go fakt, że mógł przekazać młodzieży swoje doświadczenia i zwrócić uwagę na ważność dbałości o poprawność języka polskiego. Zauważył, że uczniowie z zaangażowaniem słuchali jego prelekcji i aktywnie odpowiadali na zadawane pytania.

Podczas gdy uczestnicy konkursu odprężali się po rywalizacji, czteroosobowe jury w składzie: Anna Waks, Joanna Madej, Aleksandra Radzanowska i Kamil Chrzanowski oceniało prace konkursowe. Za organizację imprezy odpowiedzialne były Justyna Rutkowska, Joanna Dębska i Martyna Cybulska. Całość prowadzili uczniowie klasy 6b – Nina Madej i Jakub Durlak. Wyniki prezentowała Aleksandra Cybulska.