Siły policyjne z Lidzbarka i Działdowa osiągnęły sukces, zatrzymując dwóch mężczyzn, na których wydane zostały nakazy aresztowania. Chodzi o 48-letniego rezydenta Lidzbarka oraz 43-latka zamieszkującego Działdowo. Obydwaj teraz znajdują się pod opieką strażników więziennych, zaczynając odbywanie nałożonych na nich kar.

Pierwszy z poszukiwanych, czyli 48-latek z Lidzbarka, został zatrzymany w poniedziałek, 4 marca 2024 roku. Zdarzenie miało miejsce właśnie w Lidzbarku podczas rutynowej kontroli tożsamości przeprowadzonej przez lokalny patrol policji. Na podstawie wydanego przez Sąd Rejonowy w Działdowie nakazu aresztowania, funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do Działdowa. Tam nastąpiło przekazanie go pod nadzór Zakładu Karnego Oddziału Zewnętrznego w Działdowie. Czeka go tam wykonanie kary pozbawienia wolności trwającej 2 lata i 2 miesiące.

Tego samego dnia, na ulicach Działdowa, doszło do zatrzymania kolejnego poszukiwanego. Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie, będąc poza służbą i dokonując zakupów, rozpoznał 43-letniego mieszkańca miasta, poszukiwanego przez sąd. Po zawiadomieniu dyżurnego jednostki policyjnej, na miejsce skierowano patrol prewencyjny. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie, a następnie przekazany pod opiekę strażników więziennych. Przez najbliższe trzy miesiące będzie on przebywać w areszcie.