Marzec na kalendarzu jest symbolem kapryśnej i zmiennych warunków pogodowych. Po serii dni, kiedy ciepłe powietrze utrzymywało temperatury powyżej zera, nastąpiły nocne przymrozki i śnieżyce dzienne. Istotne jest, aby każdy kierowca pamiętał o usunięciu nagromadzonego na samochodzie lodu i śniegu przed rozpoczęciem podróży. W przeciwnym razie, podczas jazdy, spadające bloki lodu mogą stanowić realne zagrożenie dla pozostałych użytkowników drogi, a nawet prowadzić do groźnych wypadków.

W poniedziałkowy poranek 18 marca 2024 roku, funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego z Działdowa zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa ciężarówki. Na trasie Działdowo – Wysoka, w rejonie miejscowości Pierławki, z ciężarówki marki Renault odpadła duża tafla lodu, która uderzyła w nadjeżdżający z przeciwka samochód ciężarowy Mercedes.

Skutkiem tego incydentu była pęknięta przednia szyba w mercedesie. Ponadto, 41-letni kierowca tego pojazdu, z powodu odniesionych obrażeń twarzy i oczu, został przetransportowany karetką do szpitala w Działdowie, gdzie podjęto decyzję o jego hospitalizacji. Na szczęście, 64-letni kierowca renaulta był trzeźwy i nie doznał żadnych uszczerbków na zdrowiu. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie prowadzą śledztwo, aby dokładnie ustalić okoliczności tego zdarzenia.