W przestrzeni jurysdykcji działdowskiej, dwaj panowie będą musieli odsiedzieć swoje wyroki w aresztach. Zostały oni aresztowani za różne przestępstwa i obecnie są pod nadzorem strażników więziennych, po tym jak zostali ujęci przez funkcjonariuszy policji.

W ostatni czwartek, 16.05.2024 roku, patrol prewencyjny policji z Działdowa zatrzymał jednego z poszukiwanych przez lokalny Sąd Rejonowy. Mężczyzna, który jest w wieku 44 lat, otrzymał karę 7 miesięcy więzienia za przestępstwo skierowane przeciwko rodzinie. Po ujęciu mężczyzny, został on przekazany do Zakładu Karnego w Iławie Oddziału Zewnętrznego w Działdowie.

Z drugiej strony, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lidzbarku zatrzymali 37-letniego mężczyznę na terytorium gminy Rybno, którego poszukiwał sąd w Bytomiu. Wykonywanie nakazu zatrzymania tego mężczyzny było związane z kara więzienia za niepłacenie alimentów. Podobnie jak w poprzednim przypadku, ten mieszkaniec gminy Rybno został zatrzymany i przeniesiony do policyjnej celi. Po przetransportowaniu go do aresztu spędzi tam powyżej 7 miesięcy.