Kierujący, proszeni są o ostrożność. Na drodze wojewódzkiej numer 544 na trasie Działdowo-Mława doszło do zablokowania ruchu drogowego. W pobliżu Iłowo Osada, na zjeździe w stronę Mławki, miało miejsce tragiczne zdarzenie z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych.

Naszą redakcję poinformowała policja, że jedna osoba – kierowca jednego z zaangażowanych pojazdów – straciła życie na miejscu zdarzenia.

Na zakręcie trasy, kierujący ciężarówką marki Scania, przyczepioną do naczepy, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pas przeznaczony do ruchu w przeciwnym kierunku. Tam doszło do zderzenia z naczepą drugiego pojazdu ciężarowego tej samej marki, który poruszał się prawidłowo swoim pasem ruchu. W wyniku tego tragicznego wydarzenia, 57-letni mieszkaniec Ciechanowa, który prowadził pierwszy z pojazdów, zginął na miejscu – relacjonuje aspirant Justyna Nowicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

Po zdarzeniu droga jest nieprzejezdna. Funkcjonariusze policji skierowali kierowców na objazdy. Te dla pojazdów jadących w kierunku Mławy prowadzą przez Iłowo-Wieś na Białuty, skąd można skierować się na drogę S7. Tymczasem, kierujący poruszający się z Mławy w stronę Działdowa mogą korzystać z objazdu przez Mławę, kierując się na dzielnicę Przemysłową i stamtąd na tzw. „starą siódemkę”.

Na miejscu wypadku pracują obecnie funkcjonariusze policji pod nadzorem prokuratora.