W poniedziałek, 20 maja 2024 r., na terenie Działdowa zakończyły się XXX Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Organizatorami tego wydarzenia byli Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Działdowie oraz Burmistrz Miasta Działdowo. Uczestnicy mieli do pokonania zarówno test wiedzy, jak i pięć stacji pozorowanych, na których musieli radzić sobie z różnymi sytuacjami zagrożenia życia. Dodatkowo mogli odprężyć się na stacji relaks.

Na każdej z pięciu stacji oceniali ich specjaliści z różnych dziedzin, w tym policjanci. W tym roku uczestnicy musieli udzielić pierwszej pomocy osobom z urazem kręgosłupa (jedna była przytomna po upadku z drzewa, druga nieprzytomna po upadku na ziemię) oraz osobie, która straciła przytomność z powodu ataku padaczki.

Najlepszym okazały się drużyny z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Iłowa-Osady w kategorii szkół ponadpodstawowych oraz Zespołu Placówek Oświatowych Szkoły Podstawowej nr 4 w Działdowie. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani wartościowymi nagrodami, a zwycięskie drużyny otrzymały dodatkowo puchary.

Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom i życzymy im powodzenia na wojewódzkim etapie mistrzostw.