Trzech mężczyzn, z Działdowa i Lidzbarka, zostanie umieszczonych za kraty na kolejne miesiące. Wszyscy byli poszukiwani przez sądy w Działdowie oraz Toruniu, z powodu nieodbytych kar pozbawienia wolności.

W dniu 13 czerwca 2024 roku, funkcjonariusze prewencji z Działdowa dokonali zatrzymania 38-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna był ścigany przez Sąd Rejonowy w Działdowie, zgodnie z wydanym na jego nazwisko nakazem zatrzymania i doprowadzenia. Powodem był wymóg odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko nietykalności cielesnej. Po aresztowaniu, 38-latek został przekazany do zakładu karnego, gdzie spędzi 121 najbliższych dni.

Natomiast policjanci z Komisariatu Policji w Lidzbarku aresztowali na terenie Ciborza 41-letniego mieszkańca gminy Lidzbark. Sąd Rejonowy w Toruniu wydał na jego temat nakaz aresztowania. Po doprowadzeniu go do jednostki policyjnej, mężczyzna będzie przekazany pod nadzór strażników więziennych. Przed nim 46 dni kary zastępczej za niewykonanie wcześniejszego wyroku aresztu.

Tego samego dnia, patrolujący teren Lidzbarka dzielnicowi odkryli poszukiwanego 41-latka w jednym z domów na terenie miasta. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę z inną osobą. Po zatrzymaniu przez policjantów, został umieszczony w specjalnie przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu w Komendzie Powiatowej Policji w Działdowie. Zostanie on przetransportowany do aresztu, gdzie odbywać będzie karę zastępczą za wcześniejszy areszt.