Czwarte klasy na start!

Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Działdowie nabierają tempa. Do rywalizacji zaproszeni zostali m.in. uczniowie klas czwartych, reprezentujący wszystkie szkoły podstawowe działające w mieście. Za uczniami już druga mistrzowska impreza z całego cyklu, który ostatecznie wyłoni najbardziej usportowioną podstawówkę w mieście.

Pierwsze zawody – lekkoatletyczne – odbyły się we wrześniu. Teraz rywalizacja przeniosła się na boisko piłkarskie. Uczniowie rywalizowali na miejscowym Orliku 4 października 2021 roku. Były to Mistrzostwa klas IV Szkół Podstawowych w piłce nożnej.

Turniej, podobnie jak inne zmagania w całym mistrzowskim cyklu, zorganizowany został przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Działdowie.

W październiku odbędą się jeszcze trzy turnieje. Będzie to Trójbój Lekkoatletyczny – odbędzie się 12 października br., następnie – 18 października – Czwórbój Lekkoatletyczny oraz 19 października – kolejne zawody piłkarskie, tym razem będą to Mistrzostwa klas VIII Szkół Podstawowych w piłce nożnej. Zawody zostaną przeprowadzone na miejscowym stadionie.

Rozgrywki piłkarskie

Piłka nożna jest dyscypliną sportową, która cieszy się największym zainteresowaniem młodzieży. Niemal nie ustępuje jej „królowa sportu”, czyli mająca korzenie w czasach starożytnych – lekkoatletyka. Takich właśnie zawodów w cyklu mistrzostw szkół podstawowych będzie najwięcej. Królować będą: piłka nożna i lekkoatletyka.

W rozgrywkach piłkarskich, 4 października br., udział wzięły wszystkie działdowskie szkoły podstawowe. Mecze rozgrywane były systemem każdy zespół z każdym, po dziesięć minut, po dwa spotkania.

Turniej wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 z łączną liczbą – 7 punktów, tylko stosunkiem bramek przegrała z nią Szkoła Podstawowa nr 3, zdobywając tę samą liczbę punktów. Na trzecim miejscu z trzema punktami uplasowała się Szkoła Podstawowa numer 4, a na ostatnim – Szkoła Podstawowa nr 1.

Na wyniki końcowe rywalizacji między działdowskimi podstawówkami będziemy musieli poczekać do ostatnich zaplanowanych zawodów, a jest ich jeszcze wiele, w związku z tym wszystkie scenariusze są nadal otwarte.