Świąteczne DIY

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Zanim zasiądziemy przy stole wigilijnym, czeka nas okres przygotowań, który jest szczególnie miły, a nawet ekscytujący dla dzieci. Tradycje adwentowe i świąteczne od zawsze stanowiły swego rodzaju „zaproszenie” do tego, by wykazać się kreatywnością.

Tworzenie ozdób choinkowych, stroików, pieczenie i ozdabianie pierniczków to tylko niektóre z tradycji, które cieszą dzieci (i nie tylko) niezależnie od czasów, w jakich żyją. Nie inaczej jest również w tym roku – listopad to czas, w którym warto już poczynić pierwsze przygotowania do świąt, szczególnie wtedy, gdy chcemy samodzielnie stworzyć świąteczne akcesoria i ozdoby.

Mogłoby się wydawać, że bogata oferta handlowa zniechęca do tego, by tworzyć samemu świąteczne dekoracje, jednak jest zupełnie inaczej. Coraz większym zainteresowaniem wielbicieli świątecznego klimatu cieszy się bożonarodzeniowe DIY, czyli to wszystko, co chcemy i potrafimy wykonać samodzielnie.

Do takiej właśnie kreatywnej zabawy zaprasza działdowskie dzieci i młodzież Burmistrz Miasta Działdowa organizując konkurs plastyczny „Karta Bożonarodzeniowa – Działdowo 2021”.

Stwórz własną kartkę bożonarodzeniową

Wysyłanie kartek bożonarodzeniowych to jeden z tych zwyczajów świątecznych, które przeżywają swój renesans. Nie tylko tradycyjne pocztówki wracają do łask, coraz większym zainteresowaniem cieszą się również kartki zrobione własnoręcznie.

Sklepy oferują różne materiały, za pomocą których można wykonać kartkę własnego projektu. Wiele osób ceni sobie również kartki, które można stworzyć zgodnie z wymogami ekologii i technik upcyklingowych, nadając produktom, z których  już nie korzystaliśmy, zupełnie inne „znaczenie”.

Jest to także szczególne zaproszenie do tego, by uaktywnić swoją wyobraźnię i twórcze możliwości.

Z różnych technik plastycznych będą mogli skorzystać – przy tworzeniu kartek świątecznych – uczestnicy działdowskiego konkursu. Konkurs na najpiękniejszą bożonarodzeniową kartkę w Działdowie odbywać się będzie w trzech kategoriach: przedszkolaków, dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych oraz uczniów starszych.

Zgłoszenia są przyjmowane do 19 listopada 2021 r. Najmłodsze dzieci będą miały za zadanie stworzyć kartkę z motywem bożonarodzeniowej bombki, uczniowie klas 1-3 będą mogli się wykazać kreatywnością przy projektowaniu kartki łączącej motywy Bożego Narodzenia i Działdowa, a uczniowie z klas 4-8 proszeni są o przedstawienie za pośrednictwem kartek tradycji świątecznych dziadków, z Działdowem w tle.