Warto promować piękno słowa

Działdowskie Starostwo Powiatowe wydało kolejną książkę, tym razem jest to tomik poezji autorstwa Anny Barbary Czuraj-Struzik. Zbiór „Światy Równoległe” zawiera 52 wiersze lubianej poetki.

Z tej okazji 9 listopada 2021 r. odbyło się uroczyste spotkanie promocyjne, w którym udział wzięła m.in. sama autorka, przedstawiciele starostwa, instytucji kulturalnych oraz Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa.

Nie zabrakło również licznie zgromadzonych czytelników, którzy oczekiwali na kolejny tomik Anny Barbary Czuraj-Stuzik. Spotkanie odbyło się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej. W trakcie wieczoru nie mogło zabraknąć dyskusji o fascynacjach, spostrzeżeniach i inspiracjach autorki, o samym procesie tworzenia i sposobie postrzegania świata.

Znalazł się również czas dla samych wierszy, które zostały odczytane przez znanego aktora, Marcina Trońskiego.

Siła poezji

Starostwo Powiatowe w Działdowie nie od dziś zajmuje się m.in. działalnością wydawniczą, w ten sposób wspierając twórczość, która ma moc kulturotwórczą, szczególnie istotną w dzisiejszych czasach, w których musimy się mierzyć z wieloma trudnymi wyzwaniami.

Poezja od zawsze dawała poczucie wolności, inspirowała do poszukiwań sensu i do twórczego postrzegania rzeczywistości. Łączyła i dawała dobrą energię.

Tę właśnie drogę wybrała Anna Barbara Czuraj-Struzik, która w sztuce słowa stawia na naturalność, głębię, dostrzeganie nieoczywistych wątków w codzienności, która dzięki nim potrafi rozkwitnąć różnymi, nieoczekiwanymi kolorami.

Czytając wiersze poetki mamy możliwość przenieść się do najdalszych zakątków naszej duszy, które w codziennym zabieganiu, spychamy daleko poza horyzont dnia. Takie podejście do życia daje wytchnienie, przynosi wiele nowych refleksji, pozwala twórczo odpocząć i dać się zainspirować. Czy nie o to chodzi w delektowaniu się słowem pisanym?

Jeśli cenisz sobie literaturę i spotkania w gronie osób kochających słowo – sprawdź kalendarz imprez w najbliższej bibliotece publicznej. Wieczory literackie to sposób na idealny jesienny wieczór!